0(212) 287 86 06 info@abakariyer.com

İngilterede eğitim almak için gerekli olanlar merak edilmektedir. İngiltere’ye dil öğrenmek, üniversite eğitimi almak ve lisans sonrası eğitimi içeren Master programları için gidebilirsiniz. İş hayatında aktif olan kişiler ve öğrenciler günümüzde önemi giderek daha da artan yabancı dili iyi bir şekilde öğrenmek için İngiltere’yi sıklıkla tercih etmektedirler. İngiltere’nin kendi dilinin dünyada yaygın kullanılması ve kişilerin İngiltere’de bulundukları zaman dilimi içerisinde sosyal hayatta da öğrendiklerini kullanarak dillerini geliştirmelerine imkan vermesi sebebiyle İngiltere eğitim için doğru tercihler arasındadır. Dil eğitimi için gidilecekse buna aracılık eden kuruluşlar aracılığıyla ya da ilgili eğitim yerlerine şahsen başvurarak katılım sağlanabilir. Lisans ve lisanüstü eğitim söz konusu olduğunda ise durum farklılaşmaktadır.

İngilterede Eğitim Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İngilterede eğitim almak kişinin hem mesleki anlamda başarısına hem de kişinin geri kalan hayatının kalitesine katkı sağlamaktadır. Bu süreç kişinin seçeceği mesleğe ait teorik bilgileri öğrendiği ve sosyal anlamda kendini geliştirdiği bir dönemdir. Bu sebeple üniversite eğitiminin nerede olacağı önemli olmaktadır. İngiltere hem uluslararası tanınırlığa sahip kaliteli üniversiteleri olması hem de öğrencilere sağladığı sosyal imkanlar sebebiyle tercih edilmektedir. Bu ülkedeki üniversitelere kabul edilmek için bazı şartları sağlamak gerekmektedir. Öncelikle dil önemli bir kriterdir. Eğitim alacak kişilerin IELTS sınavından belli bir puanı almaları beklenmektedir. İleri düzeyde dile hakim olunması ve dil seviyesinin A düzeyinde olması ön koşuldur. İngiltere, öğrencinin niteliğine önem vermektedir. Bu sebeple kişilerin aldığı notlar, okulda bulunduğu süre içerisinde başka faaliyetlerde bulunup bulunmadığı, sosyal hayatı, ilgi alanları önemlidir.

İngiltere’de Üniversite Başvuruları Nasıl Yapılır?

İngiltere’de üniversitelere başvurular UCAS adı verilen bağımsız bir yapılanmaya ait internet sitesi üzerinden online yapılmaktadır. Başvuruların tarihlerine dikkat edilmelidir. Bölüme göre değişmekle beraber yabancı öğrencilerin 30 Haziran’a kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bazı üniversitelerin başvuru tarihleri farklıdır. Bu sebeple başvuru için internet sitesinin takip edilmesi gerekmektedir. Mali durum bu ülkedeki başvurular için ayrı bir önem arz etmektedir. Ülkede üniversite eğitimi zorunlu olmadığı için ücretlidir. Başvurular için ülkemizdeki gibi bir sınav yapısı bulunmamaktadır. Diğer ülkelerin vatandaşı olan öğrenciler için üniversitelerin yıllık ücretleri yaklaşık olarak 11.000 Pound’dan başlamaktır. Ayrıca konaklama ve yaşam giderlerinin de ayrı bir maliyeti bulunmaktadır.

İngiltere, dil ve üniversite eğitimi için önemli ülkelerdendir. Eğitim için seçilebilecek pek çok okul ve bölüm bulunmaktadır. Alternatiflerin çokluğu, başvuruların belli bir sistem üzerinden belli tarihlerde yapılmasının gerekmesi, öğrencilerden belli özelliklerin istenmesi sebepleriyle sürecin dikkatli planlanması gerekmektedir. Bu nedenle gerekli araştırmaların yapılması, doğru bilginin elde edilmesi ve kişiye uygun seçimlerin yapılabilmesi için konusunda uzman kuruluşlardan yardım alınması süreci kolaylaştıracaktır.

İngilterede eğitim almak konusunda profesyonel bir destek almak için aba Kariyer ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışında eğitim almak için gerekli olan sınavlara hakkında bilgi almak için aba Yurt Dışı Eğitim ile görüşebilirsiniz. Yurt dışı sınavlar hakkında kapsamlı videolara erişmek için aba Yurt Dışı Eğitim YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Bilgilendirici videolara ulaşmak için Doç. Dr. Gamze Sart’ın YouTube kanalına abone olabilirsiniz. Yurt dışındaki sınavlara yönelik profesyonel bir eğitim almak için aba Academy ile iletişime geçebilirsiniz.

Open chat