WhatsApp

Eğitim Danışmanlığı hizmetiyle danışmanlık hizmetlerini daha kapsamlı hale getiriyoruz.

 

Yetenek doğaldır; ancak onu bir kariyer haline getirmek için rekabetçi bir beceriye dönüştürmeniz gerekir.

 

 

 

Neler Yapmalı?

Hepimizin kendine has ve hedeflerimize ulaşmak için aktif hale getirmesi gereken becerileri var. Bu beceriler, uzun süre kullanılmadıklarında ya da keşfedilmediklerinde körelerek rekabetçi iş dünyasında bir avantaj sağlamayabilir. Bu nedenle yeteneklerinizi belirledikten sonra, zayıf yönlerinizi ve geliştirmeye açık yönlerinizi güçlendirmek için eğitim ve uygulamalara ihtiyacınız olur. Stratejik yetenek yönetimi ve kariyer danışmanlığı hizmetleriyle ilk adımları sağlam atmaya destek olan Aba Eğitim, alanında uzman ekibiyle Eğitim Danışmanlığı hizmetiyle danışmanlık hizmetlerini daha kapsamlı hale getirir.

Yetenek doğaldır; ancak onu bir kariyer haline getirmek için rekabetçi bir beceriye dönüştürmeniz gerekir. Yeteneği nihayetinde bir iş haline gelen pazarlanabilir bir beceriye dönüştürmek için pratik yapmanız, eğitim almanız ve çok çalışmanız gerekiyor. Eğitim danışmanları kendinizi geliştirmenin yanı sıra yeteneğiniz dışında bir kariyeri mümkün hale getiren eğitimlerin neler olduğunu belirlemenize yardımcı olur.

Hayat sürekli bir öğrenme sürecidir.

Becerilerinizi geliştirmek sürekli bir süreç olmalıdır. Sürekli öğrenen ve kendini geliştirmeye önem veren profesyoneller, rekabetin çok güçlü olduğu alanlarda bile hedeflerine kolayca ulaşırlar. Dünyanın en yetenekli müzisyenleri bile daha başarılı olmak için her zaman pratik yapıyor ve sürekli öğreniyorlar.

Eğitim Danışmanlığı hizmetine hazırlık

Eğitim danışmanlığının sunduğu olanaklardan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlamak için gelmeden önce iyi hazırlanın. Elbette nihai kararları danışmanınızla birlikte vereceksiniz, ancak kendinizi danışmanınıza en iyi şekilde anlatmanız için bazı kişisel beklentileriniz üzerine düşünmenizde fayda var.
Eğitim danışmanınızın, sizi en iyi şekilde yönlendirebilmesi için ona sizi yeterince tanıyacağı bilgileri verebilmeniz büyük bir önem taşır. Eğitim danışmanlığı, gelişimi destekleyici bir süreçtir ve hızlı bir çözüm değildir. Geleceğiniz hakkında bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak olan eğitim danışmanıyla çalışmak, sürece aktif olarak katılmayı gerektirir.

Eğitim danışmanlığı zayıf yönlerinizi güçlendirir

Kariyer danışmanlığı sürecini ileriye götürmek için hedefler; yön belirleme ve destekleyici eğitimlere yönlendirme açısından önemlidir. İstediğinizden emin değilseniz, kariyer danışmanınız bunu belirlemenize yardımcı olabilir. Tam olarak ne yapacağınızı netleştirdikten sonra, eğitim danışmanınız sizi bu hedefe ulaştırmak için zayıf yönlerinizi güçlendirecek eğitimler, resmi olarak başvuru sürecinde gerekli olan sınavlar konusunda yönlendirir.