WhatsApp

Kariyer çizginizden memnun değil misiniz?

Kendinize Yepyeni Bir Yol Çizmeye Karar Verdiyseniz Harekete Geçmenin Tam Zamanı!

Eskiden bir mesleğe karar verip, emekli olana kadar aynı yolda devam etmek gibi bir alışkanlık vardı. Ancak günümüzde böyle değil! İnsanlar geçmişte iş yerini bile pek sık değiştirmezken, bugün pek çok kişi yaptığı işine dair heyecanı azaldığında ya da farklı potansiyeller keşfettiğinde mesleğini değiştirebiliyor. Bir anda büyükşehirlerden sahil kasabalarında yaşamaya ve iş kurmaya karar verebiliyor ya da tekrar üniversite okuyarak bambaşka bir mesleğe yönelebiliyor. Diğer taraftan mesleğini seven ve çalıştığı alanda hedefini yüksek tutanlar, profesyonel yaşamını bir adım ileriye taşımak isteyenleri de unutmamak gerekiyor.

Neler Yapmalı?

  • Mesleğinizde yükselmek için beklemeyin

Günümüzün değişen dinamiklerine ayak uydurabilmek profesyonel hayatın en önemli gerekliliği. Peki, sürekli değişen çalışma ortamında kendimizi nasıl farklılaştıracağız?

Profesyonel çalışma hayatı ve profesyonel düzeyde eğitim konularında deneyimlerimizi ve bilgilerimizi sizinle paylaşıyoruz. Kariyer uzun bir yolculuk ve yol boyunca kendimize değer katmaya devam etmemiz gerekiyor. İş hayatınız adına kendinize eklemeniz gereken donanımlar, öğrenme süreciniz ve değişken iş koşullarına ayak uydurmanız konularında danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Kendiniz ve işiniz için gelişim ve değişime açık olun, fark yaratın.

  • Biraz cesaret, kendine güven ve gerçekçi plan yeni bir kariyer için yeterli

Elbette yeni bir yola çıkmadan ve hayatınıza farklı bir yön vermeden önce iyice düşünmeniz ve her adımınızı planlamanız gerekiyor. Harekete geçmek yerine doğru zamanın henüz gelmediğini düşünerek hayatınıza mutsuz bir kariyer rutininde devam etmek sonrasında büyük pişmanlık getirebilir. Bunun için bir an önce ne istediğinize ve nasıl bir ön hazırlık yapmanız gerektiğine kadar vermek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Kariyer değişikliği yapmak için hiçbir zaman geç değil!

Doğru tutumlara sahip olmak ve doğru adımları atmak süreç için gereklidir. Hayatınızı etkileyen bir değişiklik öncesinde içinde bulunduğunuz belirsizlik zaman zaman endişe duymanıza neden olabilir.

Bu duygularınız tamamen anlaşılabilir: ilk önce nereden başlayacağınızdan ve nasıl bir şey ortaya çıkacağından emin olmadığınız zaman, kendi zihninizde sıkışıp kalmanız, son derece beklendik bir tepkidir. Ama bunun sizi engellemesine izin vermeyin! Yeteneklerinizi ve beklentilerinizi belirleyin, hedeflerinize ulaşmak için hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başlayın.

Yeni kariyerinizle ilgili tam olarak ne istediğinizi biliyorsanız yapmanız gereken ilk şey bu hedefleriniz için ne kadar yeterli olduğunuzu belirlemek ve buna bağlı olarak almanız gereken eğitimleri keşfetmek. Belki de bildiğiniz tek şey, şu anki işinizde mutlu olmadığınız. Bu durumda biraz daha detaylı bir ön çalışma yaparak sizi neyin mutlu edeceğini ve bunun için yetkinlik seviyelerinizin belirlenmesi gerekiyor. Kesin olan tek şey: farklı bir kariyerin mümkün olduğu.