WhatsApp

Detay odaklı çalışmayı mı, grupla birlikte hareket etmeyi mi seviyorsunuz?

Yetenek yönetimi, kendi bilgi ve becerilerinizi keşfetmeniz için benzersiz bir fırsattır.

 

 

 

Neden Önemli?

Her iş, farklı kişilik özellikleri ve mesleki bilginin kendine has bir kombinasyonuna ihtiyaç duyar. Özellikle günümüzde farklı becerilerin bir arada kullanıldığı daha kapsayıcı mesleki yaklaşımlar, profesyoneller için potansiyelinin tümünü kullanma imkanı sunar. Örneğin, artık mühendislik alanında yalnızca teknik bilgilerle donatılmış kişiler değil, sosyal gözlem becerisi yüksek ve ihtiyaçları tespit edebilen kişilerin daha başarılı olduğunu görüyoruz. Sanatsal ve yaratıcı yönünüz mü daha güçlü? Detay odaklı çalışmayı mı, grupla birlikte hareket etmeyi mi seviyorsunuz? Stratejik yetenek yönetimi, kendi bilgi ve becerilerinizi keşfetmeniz için benzersiz bir fırsattır.

Yetenek yönetimi neden önemli?

Belki üniversiteyi kısa süre önce bitirdiniz ve ilk işinizi arıyorsunuz. Belki de şu anki işinizde mutlu değilsiniz ve kendiniz için bu yönde bir gelecek göremiyorsunuz. Rahatlayın, yalnız değilsiniz ve yapabileceğiniz çok şey var.
Hepimiz, arzu ettiğimiz konularda başarılı olmamızı ve hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan özel bir takım becerilerle doğarız. Bazı konularda kolayca ilerleyebilirken bazıları için biraz daha fazla çaba göstermemiz gerekse de doğru yönlendirme ve eğitim ile hayallerimize ulaşabiliriz. Bunun için en önemli adım yeteneklerin yolun en başında keşfedilmesidir. Stratejik yetenek yönetimi sayesinde güçlü yönlerinize ve yeteneklerinize dair detaylı bir analiz edinerek, yolunuza emin adımlarla devam etme şansı bulursunuz.
Stratejik yetenek yönetimi süreci, gelişen bilgi ve beceri testleri sayesinde en doğru ve net analiz imkanları sunar. Profesyonelleri, yeni mezunları ve öğrencileri güçlendiren destekleyici bir uygulama olarak kullanılır. Elde edilen kapsamlı veriler sayesinde bireysel ilgi, bilgi ve becerilerin bir haritası elde edilir. Bireysel amaçları gerçekçi bir plana dönüştürmesi nedeniyle profesyonel başarı için büyük önem taşır.

Yetenek yönetimi nasıl uygulanır?

Her şeyden önce Aba Kariyer, Stratejik Yetenek Yönetimi adı altında bir test paketi sunmaz. Stratejik yetenek yönetimini diğer bilgi ve beceri testlerinden ayıran en önemli özelliği, temsili bir skor belirtmekten çok daha öte detaylı bilgiler vermesidir. Çok sayıda test uygulanarak bir araya getirilen verilerden yola çıkarak tüme varım yöntemiyle hedefler belirlenir ve kişilerin hedeflerine ulaşması için kendi özelliklerine en uygun yöntemler belirlenir.