WhatsApp

Blog

aba-kariyer-ingilterede-kariyer-icin-5-onemli-neden

İngiltere’de Kariyer İçin 5 Önemli Neden?

İngiltere’de kariyer yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. İngiltere’nin eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden biri olduğu zaten biliniyor. Fakat yeni mezunlar ve profesyoneller de artık İngiltere’yi tercih ediyor. Peki; İngiltere’yi bu anlamda popüler kılan nedenler neler? İngiltere’de kariyer yapmak için 5 nedeni sizler için sıraladık.

Bilim ve Teknoloji Alanında Kariyer Planlarınız Varsa İngiltere Doğru Adres

Bilim ve teknoloji alanında bugün gelinen nokta hem insan yaşamını hem de dünyayı yeniden şekillendiriyor, yapılandırıyor. İngiltere, bilime verilen önem, yapılan bilimsel çalışmalar ve ülkede yetişen bilim insanlarıyla teknoloji ve inovasyon anlamında en gelişmiş ülkelerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Bu yıl Şubat ayında dördüncüsü düzenlenen Birleşik Krallık Teknoloji Konferansı’nda konu başlıkları Finansal Teknoloji, Dijital Sağlık, Bilim ve İnovasyon, Üretimde Dijitalleşme ve Akıllı Şehirler olarak belirlenmişti. Bu alanlara hem büyük yatırımlar yapılıyor, hem de bu alanlarda istihdam olanakları genişletiliyor. İngiltere teknoloji ve inovasyon alanında lider olduğu iddiasını sürdürüyor. Eğer kariyer planınızı,  bilişim, yazılım, mimarlık, mühendislik, sinema, tasarım gibi alanlar üzerine yapıyorsanız İngiltere’de aradığınız fırsatları bulabilirsiniz.

İngiltere’de Kariyer: Küresel Bir Network Oluşturabilirsiniz

İngiltere’nin işsizlik oranının diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha düşük olduğu biliniyor. İngiltere’de hemen her alanda iş bulmak mümkün… Üstelik kariyerinizde ilerlerken sağlam bir network oluşturma şansına da sahipsiniz. İngiltere’nin çok kültürlü yapısı, üniversite-sanayi işbirliği ve beraberinde getirdiği avantajlar, sıklıkla düzenlenen panel ve konferanslar size ilklere tanıklık etme ve kurduğunuz ilişkiler sayesinde küresel bir network oluşturma şansı verebilir.

Dilinizi Geliştirebilirsiniz

Dünyanın pek çok noktasından, on binlerce öğrenci ve profesyonel her yıl dillerini geliştirmek için İngiltere’ye geliyor. Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan İngilizce kariyerinizde daha fazla kapı açmanıza ve kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanmanıza hiç şüphesiz yardımcı olacaktır.

Güçlü Bir Referansa Sahip Olabilirsiniz

İngiltere köklü ve seçkin üniversiteleri, dünya çapında hizmet veren kurum ve şirketleri ile adından sıkça söz ettiren bir ülke. Gelişmiş ekonomisi ve endüstrisi, üniversite-sanayi işbirliği konusuna verilen önem ve kariyer destek merkezleri ülkede kariyer yapmak isteyenler için önemli avantajlar sağlıyor. Aynı zamanda kariyerinizin ilk adımlarını burada atmanız ilerleyen süreçte güçlü bir özgeçmiş ve güçlü referanslarla geleceğinizi şekillendirmenize yardımcı olabilir.

İngiltere’de Kariyer: Fark Yaratabilirsiniz

Dünyanın en çok yatırım alan, en çok kazanan ve adından en çok söz ettiren şirketlerinden bazıları İngiltere’de yer alıyor. Özellikle, bilişim, mühendislik, mimarlık, tıp, hukuk gibi alanlara yoğunlaşmayı düşünüyorsanız İngiltere bu anlamda pek çok fırsat sunuyor. Yaşadığımız yüzyıla değer katmak ve fark yaratmak istiyorsanız gelecekte öne çıkacak pek çok meslekte ilkleri gerçekleştirme fırsatını İngiltere’de yakalayabilirsiniz.

İngiltere’de kariyer ve eğitim hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için aba Kariyer web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kariyerinize yön vermek için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.