WhatsApp

Blog

aba-kariyer-online-toefl-dersleri-ogrencilere-neler-katar

Online TOEFL Dersleri Öğrencilere Neler Katar?

Son dönemlerde online TOEFL dersleri yoğun bir ilgi görmeye başladı. Çünkü TOEFL son dönemlerin en popüler İngilizce sınavlarından bir tanesi. TOEFL gibi bir sınavdan başarılı olmak yani yüksek skor olmak öğrencilere pek çok imkanın kapısını açar. TOEFL sanıldığı gibi sadece üniversiteye girmek için girilen bir sınav değildir. Buna ek olarak öğrencilere yurt dışında iş imkanı ve staj kabulü gibi konular için de TOEFL gereklidir.

Tabi tüm bu imkanları elde edebilmek için öğrencilerin ilk önce sınavdan geçerli bir skor alması gerekir. TOEFL’ın geçerli olduğu yer kadar TOEFL sınavından alınacak puanlar da farklılık gösterir. Üniversitelerin bile istediği TOEFL skoru oldukça farklıdır. Bu yüzden ilk olarak TOEFL’a insanlar neden girdiğini sorgulamalıdır. Buna göre de TOEFL için bir çalışma programı hazırlamalıdır. Ayrıca sınavdan almak istediği puan aralığını da belirleyerek çalışmalarına yön vermelidir. Genel olarak TOEFL’a giren kişilerin pek çok konudan yakındığı görülür.

Hatta genel olarak insanlar sınavın zorluğundan bahseder. Çünkü sınavda tek seferde başarılı olan öğrenci ortalama oldukça düşüktür. Bu durum ve sınav sonrası açıklamalar da insanların gözünü korkutur. Halbuki TOEFL doğru bir strateji ve destek ile geçilmesi son derece basit bir sınavdır. Önemli olan nokta kişilerin sınava nasıl ve hangi strateji ile hazırlandığıdır. Bu süreç içerisinde de öğrencilerin en çok merak ettiği konu kesinlikle online verilen TOEFL dersleridir.

Online TOEFL Dersleri ve Yeni Nesil TOEFL

TOEFL yıllardır dünyada geçerli olan bir sınav. Bununla birlikte her geçen gün de etki alanını arttıran bir sınav haline geldi. Bu yüzden ülkemizde TOEFL eğitimi veren çok fazla kurum bulunuyor. Fakat bu kurumlar arasında pek çok isim 2019 yılındaki güncellemelere göre kendilerini şekillendirmiyor. 2019 yılında TOEFL içerisine pek çok yenilik geldi. Sınava yabancı bir kişi için aslında değişimler oldukça küçük çaplı ve dikkat istemeyen noktalar. Oysaki bu değişiklikler aslında öğrencilerin tüm sınav stratejilerini yeniden şekillendirmeli.

Ülkemizde en iyi TOEFL kursu arasında gösterilen kurumlardan bazıları bile maalesef bu değişimleri ikinci plana attı. Doğal olarak da 2019 yılından sonra TOEFL’daki başarısızlık oranı artmaya başladı. Süreç içerisinde sadece bu değişimleri göz önüne alan öğrenciler ve kurumlar başarıya ulaştı. Ülkemizde de bu anlamda en başarılı oranı Aba Academy online kursları sağladı. Online olarak eğitim veren Aba Academy sayesinde TOEFL’dan öğrenciler istedikleri skorları elde etti.

Online TOEFL Dersleri Öğrencilere Neler Katar?

Pandemi sonrası online eğitimlerde büyük değişimler meydana geldi. Buna ek olarak online derslere olan ilgi de gün geçtikçe arttı. Fakat online dersler genel olarak iki uç noktada ilerliyor. Yani öğrencilerin hiçbir şey öğrenemediği kurslar ve öğrencilerin detaylı bir şekilde öğrendiği kurslar hemen dikkat ekiyor. Bu durum aslında öğrencilerin akıllarında bazı soru işaretleri oluşturuyor. Özellikle TOEFL gibi bir sınava hazırlanacak öğrenciler için süreç çok daha önemli bir hal alıyor.

Fakat TOEFL gibi bir sınavdan başarılı olabilmek için online dersler oldukça önemli. Online TOEFL dersleri sayesinde öğrenciler sadece eksik yönlerini kapatmaz. Çok daha önemlisi sınavda pratik olmayı ve zamana karşı sınav çözmeyi de öğrenir. TOEFL sınavı içerisinde de bu durum belki de öğrencilerin başarısını etkileyecek en önemli etkendir. Çünkü başarısız olan öğrenciler genel olarak ya yetiştiremiyor ya da hızlı çözmeye çalışırken hata yapıyor.

Online kurslar içerisinde de bu sorunların tamamen ortadan kalkması için çalışmalar yapılıyor. Fakat bu tarz bir TOEFL eğitimini her online TOEFL dersleri sağlamıyor. Genel olarak hem yurt dışı tecrübeli hem de TOEFL’a hakim bir kurumun bu eğitim vermesi gerekir. Aksi takdirde online derslerin öğrencilere hiçbir katkısı olmaz. Ayrıca kurslar sadece soruların cevaplarına ezberci bir eğitim de vermemesi gerekir. Bunun yerine sorunun mantığını da öğrencilere anlatmaları ve göstermeleri son derece önemlidir.

Online TOEFL dersleri hakkında detaylı bilgiler almak için Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalını ve web sitesini ziyaret edebilirsiniz. TOEFL sınavı son derece kritik ve önemli bir öneme sahiptir. Hem sınav hakkında bilgi almak hem de destek almak için Aba Academy internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.