0(212) 287 86 06 info@abakariyer.com

Yurt dışında eğitim almak öğrencilerin gündeminde olan konulardan bir tanesi… Yurt dışında okuyan yakınlarınız varsa, deneyimlerini dinlemiş ve yurt dışında okumanın onlara kattığı birçok olumlu noktadan haberdar olmuş olabilirsiniz. Peki; başka ülkede eğitim almak gerçekten neden bu kadar önemli? Yurt dışında yaşamak ve eğitim almak öğrenciler için ne gibi avantajlar sağlıyor? Sizin için derledik…

Başka Kültürleri Tanıma Fırsatı Bulabilirsiniz

Yurt dışında okumak her şeyden önce yeni bir kültürle tanışmak anlamına geliyor. Hatta Amerika Birleşik Devletleri gibi çok kültürlü bir ülkede okuyacaksanız birden fazla kültürü yakından tanıma fırsatına sahip olma şansınız da var. Dünyanın küresel bir köye dönüştüğü günümüzde başka kültürler hakkında fikir sahibi olmak elbette eskisinden daha kolay ancak farklı ülkelerden öğrencilerle bir arada olabilmek onların yaşam tarzına yakından bakabilmek sizin için bambaşka bir deneyim olacaktır. Bu durum size yeni bir bakış açısı ve yeni fikirler kazandıracaktır.

Yurt Dışında Eğitim Almak Kariyeriniz İçin Önemli Bir Adım Olacaktır

Yurt dışında iyi bir üniversitede alacağınız eğitim potansiyelinizi ortaya çıkartmakla kalmayacak size kariyerinizde ilerlerken pek çok kapı da açacaktır. Özellikle Harvard, Oxford, MIT gibi üniversitelerden mezunsanız; gittiğiniz her ülkenin ve bugün dünya devleri arasına isimlerini yazdırmış Google, Apple, Microsoft gibi pek çok şirketin kapılarının size açık olduğunu görebilirsiniz. Uluslararası şirketlerin genellikle yurt dışı deneyimi olan kişileri tercih ettiğini bilmelisiniz. Kaliteli bir eğitim ve geniş imkanlara sahip bir üniversitede alacağınız eğitim kendi projelerinizi hayata geçirebilmeniz için de bir fırsattır. Dünya için fark yaratacak çalışmalardan birinin altında neden sizin imzanız olmasın?

Yurt Dışında Eğitim Almak Neden Önemli? Yabancı Dilinizi Geliştirmeniz İçin Harika Bir Fırsattır

Yurt dışında okumak elbette yabancı dilinizi geliştirmeniz için harika bir fırsattır. Öğrenmek istediğiniz dilin yalnızca kurs saatleriyle sınırlı kalmaması ve çevrenizde bu dili konuşan pek çok insanın olması yabancı dilinizin çok daha hızlı gelişmesine yardımcı olur. Üstelik o dilin inceliklerini öğrenebilir ve kelimeleri çok daha doğru telaffuz edebilirsiniz.

Kendinize Olan İnancınızı Arttıracak Bir Tecrübedir

Yurt dışında yaşamak ve eğitim almak özgüveninizi ve kendinize olan inancınızı arttıracak bir tecrübedir. Daha önce yaşamadığınız, dilini ve kültürünü çok da iyi bilmediğiniz bir ülkede yalnız olmak zorlayıcı gibi görünse de kendi ayaklarınızın üstünde durmak için önemli bir fırsattır.

Yurt dışında okumak, üniversitelerin kabul koşulları, eğitim ve yaşam maliyetleri, dünyanın en iyi üniversiteleri gibi pek çok konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yurt dışı eğitime hazırlık sürecinde desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Doç. Dr. Gamze Sart ile iletişime geçebilirsiniz. Eğitime dair daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Open chat